Płytki granitowe Egen Oniks

Bardzo ciekawym rozwiązaniem do naszych łazienek oraz kuchni są płytki imitujące kamień, możemy zastosować je również w naszym salonie, przedpokoju. Obecnie stosuje się druk cyfrowy, dzięki czemu możemy zakupić płytki, które do złudzenia przypominają marmur. Dostępnych jest wiele odcieni jasnych, płytki kremowe, szare, w kolorach żółtych, czerwonych czy też niebieskich. Płytki, które imitują wyglądem kamień naturalny, to bardzo eleganckie rozwiązanie, które bardzo pozytywnie wpłynie na wygląd naszej łazienki oraz kuchni.

Płytki imitujące marmur Egen Oniks

W przypadku jeżeli szukamy płytek podłogowych, warto wybierać gres, jest to materiał o wysokich parametrach. Gres najczęściej stosowany jest na podłodze, dlatego powinien charakteryzować się odpowiednimi właściwościami. Jedną z najważniejszych cech gresu powinna być odporność na ścieranie, dzięki czemu płytki są odporne, przykładowo na starcie przez piasek, który wnosimy na butach. Dodatkowo możemy także zwracać uwagę na antypoślizgowość, będzie to bardzo istotne zwłaszcza w łazience. Jeżeli poszukujemy płytki podłogowe imitujące kamień, warto sprawdzić płytki firmy Egen, która posiada w ofercie płytkę Oniks, która charakteryzuje się grafiką, która do złudzenia przypomina kamień naturalny w kolorze kremowym, płytka posiada charakterystyczne żyłki dla kamienia naturalnego.

Dodatkowo jest to płytka tonalna, oznacza to, że poszczególne płytki nieco się od siebie różnią. Jest to bardzo pożądany efekt, ponieważ kamień naturalny, który jest wycięty z bloku granitu czy też marmuru, będzie różny po docięciu na mniejsze płytki. Dlatego płytki gresowe, które układane są obok siebie, powinny się nieco różnić, dzięki czemu uzyskamy lepszy efekt. Płytki Egen Oniks posiadają klasę tonalność V2, jest to klasa oznaczona symbolami od V1 do V5, w tym przypadku im wyższy symbol, tym różnice pomiędzy poszczególnymi płytkami są większe.

Płytki gresowe Egen Oniks dostępne są w sklepie internetowym https://e-plytki.eu/pl/c/ONIKS/7593, pakowane są po dwie sztuki, w jednej paczce znajduje się 2,88 m2, waga pudełka wynosi około 69 kg. Płytka charakteryzuje się wysoką jakością, jest to model przycięty, czyli rektyfikowany, są to także płytki tonalne, które dzięki niewielkim różnicom będą bardzo dobrze imitowały kamień na naszych ścianach lub podłogach.