Białe płytki do kuchni i łazienki

Jasne płytki do łazienki są bardzo uniwersalnym wyborem, możemy łatwo połączyć kolor płytek z wyposażeniem, szafkami, wanną czy też kabiną prysznicową. Dodatkowo białe płytki możemy także dopasować do różnych kolorów płytek ściennych czy też podłogowych. Często dobrym pomysłem może być kontrast, wykorzystanie ciemnych płytek na podłodze, natomiast kolorów białego czy też innych jasnych płytek na ścianie.

 

Egen Blanco Brillo białe płytki wysokiej jakości

Płytki, które planujemy ułożyć w łazience czy też w kuchni, powinny posiadać odpowiednie właściwości, muszą być to płytki nienasiąkliwe, często posiadają warstwę szkliwa, czy też są odpowiednio zaimpregnowane, aby nie wchłaniać wilgoci. Dodatkowo w przypadku płytek podłogowych należy zwrócić uwagę na właściwości antypoślizgowe, powinny być to płytki gwarantujące bezpieczeństwo użytkownikom. W przypadku płytek ściennych możemy wybrać modele posiadające nieco inne właściwości, nie muszą być to płytki odporne na nadmierne ścieranie, czy też płytki antypoślizgowe. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na warstwę szkliwa, impregnację, wygląd oraz wielkość.

Warto zakupić płytki wysokiej jakości, często płytki gatunek pierwszy będą rektyfikowane. Jest to proces, który polega na obcięciu brzegów, płytki mogą być dodatkowo oszlifowane, aby uzyskać równe brzegi, płytka posiada kąt 90 stopni pomiędzy bokami. Dzięki temu płytki można bardzo dobrze spasować, tworzą one jednolitą powierzchnię na naszej ścianie czy też podłodze. Zaletą jest także możliwość wykorzystania węższej fugi, w ten sposób uzyskamy jednolitą powierzchnię. Bardzo popularnym modelem jest płytka Egen Blanco Brillo, jest to płytka ścienna o rozmiarach 30×90 cm, płytka charakteryzuje się bardzo wysoką jakością, dodatkowo rozmiary ułatwiają łączenie z innymi modelami, dzięki czemu możemy wykorzystać także płytki w innym kolorze łącząc je z bielą.

Płytki ścienne Egen Blanco Brillo można kupić na stronie internetowej https://e-plytki.eu/pl/c/BLANCO/7572, jest to płytka pakowana po 5 sztuk, w paczce znajduje się 1,35 m2, waga paczki wynosi 17,55 kg. Biała płytka od firmy Egen to bardzo dobra propozycja dla osób poszukujących rozwiązania do białych łazienek czy też kuchni. Biała kolorystyka będzie optycznie powiększała nasze pomieszczenia, jest to bardzo uniwersalna płytka, która bardzo ciekawie łączy się z innymi kolorami płytek czy też dodatkami.